הבשורה על סרטן שד אינה קלה. מסע הטיפול וההחלמה מורכב מתחנות רבות – והחשש מהלא נודע הינו טבעי ומובן. ד"ר אסיה ברודסקי וצוות מרפאתה יסייעו לך להתקדם צעד צעד, באופן מושכל, מקצועי ואחראי, על מנת שתוכל לקבל את ההחלטה הטובה ביותר בנוגע הטיפול הנכון עבורך.

1. קביעת פגישה ייעוץ
מומלץ להגיע קצת לפני מועד הפגישה כדי למלא טפסים העוזרים לצוות הרפואי להעריך את גורמי הסיכון ומצבך הבריאותי. יש להביא דו"ח בדיקה, תשובות ודיסקים של בדיקות ההדמיה שלך, צילומים קודמים לצורך השוואה וסיכומי התייעצויות. עלינו לקבל את כל המידע הרלוונטי לגביך, על מנת לגבש המלצה על הטיפול הנכון ביותר עבורך.

2. התייעצות ראשונית
שלב זה כולל מעבר על פרטי הטופס שמילאת, בדיקה ומעבר על צילומים ובדיקות שכבר בוצעו. כאן גם תוכל לפרט את בקשותייך והעדיפויות שלך בנוגע לטיפול. מומלץ להגיע לפגישה עם מלווה שעליו או עליה אתה סומך (אך לא חובה).
בפגישת ההתייעצות תקבל הסבר מקיף על תכנית הבירור ושיטות הטיפול האפשריות. ייתכן ויהיה עליך לבצע בדיקות הדמיה או התייעצויות נוספות – במידה וכן, תקבל את כל הפרטים לכך, לרבות הפנייה וכתובת לביצוע הבדיקות. צוות המרפאה ילווה אותך ויעזור לך בקביעת התורים. אתה תקבל "מפת דרכים" המותאמת אישית עבורך, שתסייע לך לדעת אילו בדיקות יש לבצע, מתי ובאיזה שלב.

חשוב שתדע שאתה מוזמן לשאול כל שאלה – ואנו נעשה את המיטב לתת לך מענה. מטרתנו היא לספק לך הסברים בנוגע לכל המושגים "המפחידים" והלא מובנים שנחשפת אליהם לפתע. אנו מודעים לכך שמדובר בסיטואציה מאד מלחיצה מבחינה רגשית – ולכן נשאף לספק לך כל מידע שיכול לסייע לך.

במידה והחלטת לחפש מידע באינטרנט באופן עצמאי, אנו ממליצים לגלוש רק באתרים מוכרים, מהימנים ומדעיים (האתר של האגודה למלחמה בסרטן, למשל).

3. התייעצויות לפני ניתוח או הליך לא ניתוחי
לעיתים, יהיה צורך בהתייעצויות נוספות, כגון:
• התייעצות אונקולוגית (במידה ונשקלת אפשרות להתחיל מטיפול לא ניתוחי)
• התייעצות עם גנטיקאי
המידע על ההתייעצויות שעליך לבצע יסופק לך על ידי צוות המרפאה במלואו, תוך ליווי לאורך כל התהליך. הטיפול יותאם על סמך מכלול התוצאות, לרבות הטיפול הכירורגי שמתאים ביותר עבורך.
במקרה ואופציית הניתוח נשקלת ברצינות, נרצה להתייעץ עם מומחים מתחומים משלימים על מנת לקבל את דעתם ולצאת לדרך עם חוות דעת מדויקת ככל האפשר. במידה ותרצה לקבל חוות דעת נוספות – נתמוך בכך באופן מלא. מדובר בבריאות שלך וזו זכותך הבסיסית. קח עמך את התשובות של כל הבדיקות, הדיסקים, הצילומים וסיכומי ההתייעצויות השונות שביצעת.

4. בדיקות לצורך הרדמה כללית
במידה ויש צורך בניתוח, יש לבצע בדיקות מעבדה כהכנה להרדמה הכללית: ספירת דם, תפקודי קרישה, חלבונים בדם, תפקודי כליה, סוכר ואלקטרוליטים, תפקודי בלוטת התריס (במידה וקיימת היסטוריה של תת פעילות או פעילות יתר).
• אק"ג
• הערכה קרדיולוגית – במידה וקיימת היסטוריה של מחלות לב
• צילום חזה (מעל גיל 45 או במידה וקיימת היסטוריה של מחלת ריאה). אין צורך בביצוע צילום חזה אם בוצע CT חזה או PET CT.


צוות המרפאה יסייע לך לעבור את הבדיקות הנדרשות בצורה היעילה ביותר, עם המתנות קצרות לתורים עד כמה שניתן. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון כי השלמת בירור לפני ניתוח יכול לקחת כשלושה שבועות או יותר.
במידה והינך סובל ממחלות כרוניות שאינן מופיעות ברשימה לעיל, נבצע הערכה על מנת לוודא את הצורך בבדיקות הכנה נוספות. את התוצאות של כל הבדיקות יש להגיש למרפאה הטרום ניתוחית, בפגישה עם הרופא המרדים.

5. התייעצות מסכמת לפני הניתוח
פגישה זו כוללת מעבר על כל הבדיקות שבוצעו, והמלצה על תכנית הטיפול.

6. קביעת תור לניתוח
תאריך הניתוח יקבע ע"י צוות המרפאה מול מזכירות חדר הניתוח. אתה תקבל הנחיות ברורות לגבי ההכנה לניתוח, משך הצום וטיפול תרופתי. אנחנו נעשה הכל כדי לעמוד במועד הניתוח שנקבע, אך קיימים מקרים של דחייה בשל אילוצי חדר הניתוח.

7. לאחר הניתוח
צוות המרפאה יהיה זמין עבורך בכל התקופה שלאחר הניתוח. אנו נדאג להתעדכן באופן רציף עם צוות מחלקת האשפוז לגבי כלל השינויים במצבך כגון: רמת הכאב, כמות ההפרשה בנקזים ועוד.

8. תשובות הבדיקה הפתולוגית
לאחר קבלת התשובה הפתולוגית, תיקבע לך פגישה נוספת במרפאה לקבלת הסבר מפורט על תוצאות הבדיקה ומשמעותה לגביך. בנוסף, תקבל הפניה לאונקולוג להמשך מעקב וטיפול.

9. מעקב שגרתי ארוך טווח
המרפאה תהיה זמינה עבורך למעקב שגרתי, הן לאחר הניתוח והן לאחר הטיפול המשלים.


לקביעת תור חייגו 050-3300151